2 marca 2020 roku w Wielopolu Skrzyńskim odbyło się oficjalne otwarcie Gminnego Żłobka „Maluszek”. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście, ale przede wszystkim rodzice z najmniejszymi maluchami, które jako pierwsze korzystały z nowo powstałego obiektu.

Żłobek oferuje opiekę dla dzieci w wieku od 20 tygodnia do 3 roku życia sprawowaną przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30.

Żłobek powstał w ramach zrealizowanego przez gminę projektu pn. „Aktywni Rodzice - Aktywne Maluchy. Nowe Miejsca Opieki Żłobkowej w Wielopolu Skrzyńskim dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wartość projektu wynosiła 1 096 589,29 zł w tym 919 500,29 zł stanowiły środki Unii Europejskiej.

W ramach projektu zakupiono m.in. zabawki, książki edukacyjne, zastawę stołową, środki czystości, wykładziny dywanowe, pomoce dydaktyczne, meble, łóżeczka, zestawy pościeli, sprzęt AGD i zamontowano monitoring. Jednocześnie w budynku przeprowadzono szereg prac remontowych, których celem było dostosowanie pomieszczeń do potrzeb żłobka. Wydzielono 2 sale zabaw, 2 pomieszczenia leżakowni, przewijalnię oraz dostosowano pozostałe pomieszczenia.

Nowoczesne, jasne, bezpieczne, kolorowe i przestronne sale z pełnym zapleczem i miejscami dostosowanymi do różnych potrzeb maluchów - tak właśnie wygląda wnętrze wielopolskiego żłobka.

Koncepcja utworzenia w Gminie Wielopole Skrz. żłobka wynikała z sygnalizowanych potrzeb rodziców małych dzieci i od samego początku spotkała się z pozytywnym przyjęciem. W regionie nie brakuje młodych, aktywnych rodziców, którzy szybko chcą wrócić na rynek pracy, dlatego też przystąpiono do realizacji projektu, który z pewnością ułatwi życie w szczególności rodzinom z małymi dziećmi.

Żłobek zatrudnia wykwalifikowaną kadrę opiekunów oraz pielęgniarkę spełniając wymagania ustawowe.

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności.